Szukaj
  • Karol Woś

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ŚLUBNEJ W PLENERZE - PRAKTYCZNE PORADY I WSKAZÓWKI

Wiele par decydujących się na zawarcie związku małżeńskiego marzy o tym, aby ten dzień był piękny i niepowtarzalny, a wspomnienia z wesela na długo pozostały w pamięci. Przygotowania do ślubu obejmują nie tylko czas tuż przed samą ceremonią. Coraz częściej przyszli państwo młodzi decydują się na sesję ślubną. Plenerowa sesja fotograficzna jest świetną pamiątką, która nawet po wielu latach przypomni Wam o pięknych chwilach. Dodatkowo, w czasie takiej sesji będziecie mieć możliwość poczucia się jak prawdziwi król i królowa – uwaga będzie skupiona tylko na Was i to na Waszym zadowoleniu będzie mi zależeć najbardziej.


Kiedy robione są zdjęcia? Wbrew pozorom, sesja ślubna niekoniecznie odbywa się w dniu wesela! Wyobraź sobie, że zapraszasz na uroczystość dziesiątki gości, a w pewnym momencie musisz ich przeprosić i oświadczyć, że dwie najważniejsze osoby na weselu muszą udać się do studia fotograficznego na sesję. Możesz jeszcze poprosić świadków, aby poszli do studia razem z Wami. Brzmi absurdalnie, prawda? W dwudziestym pierwszym wieku mamy dużo więcej możliwości i zdjęć wcale nie trzeba wykonywać w tym samym czasie, gdy odbywa się wesele. Mitem jest także odbywanie się sesji ślubnej jedynie w studiu fotograficznym. Owszem, w takim miejscu może powstać kilka ciekawych ujęć, jednak najciekawsze – i cieszące się największym powodzeniem – są sesje zaplanowane w jakimś urokliwym zakątku pokazującym piękno polskiej przyrody. Zarówno odnośnie do miejsca, jak i czasu wykonywania zdjęć możemy ustalić. Z pewnością wybierzemy taki termin, który będzie pasować Wam najlepiej.

Po pierwsze – wybierz ciekawe miejsce! Zdjęcia wykonane w urokliwych miejscach z pewnością będą wyglądać dużo lepiej. W swoim portfolio mam między innymi sesję w kwiatach lawendy (jedno ze zdjęć możesz zobaczyć na przykład tutaj: Klik ). Ciekawym pomysłem może być także udanie się do malowniczego dworku lub innego miejsca, które świetnie sprawdzi się jako tło do zdjęć. Wiele par decyduje się na sesję ślubną na łonie natury np. Bieszczady. Możesz także zdecydować się na miejsce mniej popularne, ale za to ważne dla Ciebie i współmałżonka. Co powiesz na wykonanie pięknych zdjęć w miejscu, w którym się poznaliście? Sesja fotograficzna w Waszej ulubionej kawiarni również może dostarczyć Wam wielu ciekawych wspomnień. Dodatkowo, jej ogromnym atutem jest możliwość zachowywania się naturalnie. Tym sposobem możemy przejść do drugiego punktu i kolejnej porady.

Po drugie – zachowuj się naturalnie! Zdjęcia pozowane były popularne w zeszłym stuleciu. Ludzie ustawiali się w studiu fotograficznym i przybierali odpowiednie pozy, chcąc jak najlepiej wypaść na zdjęciu. Dzisiaj mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. W sesji fotograficznej z Twojego ślubu ważne są przede wszystkim emocje. Okazujcie sobie czułości i zachowujcie się naturalnie. Gwarantuję, że uda mi się uchwycić emocje, które odczuwacie. Z pewnością będziecie zachwyceni, gdy po latach uda wam się powrócić do tych pięknych chwil dzięki zdjęciom przeze mnie wykonanym! Zarówno w czasie sesji plenerowej, jak i podczas samego ślubu, nie bójcie się reagować spontanicznie. Uchwycona na zdjęciach radość będzie cudowną pamiątką (zerknij na przykład na to zdjęcie poniżej – widać, że panna młoda jest niesamowicie szczęśliwa!). Na zdjęciach postaram się uchwycić to, co w Waszej relacji jest najbardziej wyjątkowe. Spontaniczność i naturalność sprawi, że fotografie będą niepowtarzalne.

Po trzecie – wybierzcie odpowiedni termin. Wspomniałem już o tym, że chętnie wykonam zarówno zdjęcia w czasie Waszego ślubu, jak i w innym terminie. Na sesję plenerową najlepiej zdecydować się tuż po ślubie, kiedy macie w pamięci ten cudowny moment i kiedy emocje związane z zawarciem związku małżeńskiego są jeszcze świeże. W ten sposób łatwiej będzie Wam pokazać emocje, które na zdjęciach są najważniejsze. Nie bójcie się okazywać sobie uczuć – miłość jest piękna i warto ją uwiecznić na fotografiach! Wzajemne czułości świetnie będą wyglądać na tle wschodzącego lub zachodzącego słońca. Jako fotograf bardzo chwalę sobie sesje wykonywane o tych porach dnia – czerwień rozpościerająca się na horyzoncie świetnie współgra z romantycznym klimatem ślubnej sesji.


Po czwarte – miej plan awaryjny. Co jeśli umówimy się na sesję w pięknym miejscu, jednak pogoda tego dnia nie dopisze? Wyjścia z takiej sytuacji są dwa – przełożymy sesję na inny dzień, albo zdjęcia wykonamy w jakimś innym miejscu, najlepiej w ciekawie wyglądającym budynku. Nie bój się, jeśli nie masz pomysłów na tak zwany ,,plan B”. Porozmawiamy na ten temat przed ustaleniem terminu i miejsca sesji. Mam duże doświadczenie w branży fotograficznej i z pewnością wymyślę takie rozwiązanie, które Wam się spodoba! Bądźmy jednak dobrej myśli i miejmy awaryjny plan na wszelki wypadek, mając jednak nadzieje, że uda nam się wykonać zdjęcia w miejscu i porze dla Was wymarzonej. Po piąte – co powiesz na kreatywność? Ciekawym elementem sesji fotograficznej mogą być dodatki w postaci różnorakich akcesoriów i dekoracji. W przypadku zdjęć ślubnych pięknie będzie wyglądać bukiet z kwiatów. Jeśli umówimy się na sesję zdjęciową niedługo po Waszym weselu, będziemy mogli wykorzystać bukiet, które Pani młoda miła w dniu ślubu. Jeśli natomiast sesja będzie odbywać się w późniejszym terminie, warto zastanowić się nad zakupem odpowiednich dodatków. Nie bójcie się – na ten temat porozmawiamy na długo przed wykonaniem zdjęć. Pomogę Wam doradzić, jakie akcesoria świetnie będą wyglądały w danej przestrzeni. Jeśli na przykład zdecydujecie się na sesję fotograficzną wśród kwiatów, ciekawym dodatkiem będzie koszyczek, do którego włożymy kilka roślin. Uważam jednak, że lepiej nie kupować zbyt dużej ilości przedmiotów. Swoją kreatywność możecie pokazać, zachowując się w czasie sesji naturalnie i stając w ciekawych pozach. Zbyt duża ilość dodatków może przyćmić to, co na zdjęciach jest najważniejsze – Was i Wasze uczucie. Pomyślcie raczej o takich akcesoriach jak biżuteria dla panny młodej czy ciekawy krawat dla pana młodego. Czasem mniej znaczy lepiej!


Po szóste – nie bójcie się! O wszystkim porozmawiamy przed Waszą decyzją dotyczącą sesji ślubnej. Nie obawiajcie się zadawać pytań. Nie musicie przejmować się tym, że wykonanie fotografii zajmie zbyt dużo czasu – wszelkie szczegóły ustalimy wcześniej i dokładnie będziecie wiedzieli, czego możecie się spodziewać. Czasami sesje plenerowe wykonuje się w bardzo krótkim czasie. Zdarza się jednak, że zajmują one kilka godzin – wszystko zależy od miejsca, pogody i naszych wcześniejszych ustaleń. Ze swojej strony gwarantuję rzetelność i słowność – jeśli się umówimy na jakieś rozwiązanie, możecie być pewni, że dotrzymam danego słowa. Po siódme – dokładnie zaplanujcie dzień sesji! Dotychczas wspominałem o przygotowaniach, które należy podjąć na jakiś czas przed planowaną sesją. W dniu wykonywania zdjęć również należy zadbać o kilka spraw. Przede wszystkim, musicie być wypoczęci. Na zdjęciach dużo lepiej będziecie się prezentować, jeśli zadbacie o dobry sen. Warto pomyśleć także o odpowiednim makijażu i uczesaniu. Jeżeli sesja odbywa się nie w dniu wesela, tylko później, dobrze by było wyglądać trochę inaczej niż w momencie zawierania małżeństwa. Pannom młodym proponuję zrezygnowanie z wymyślnych upięć i postawienie na naturalnie piękne, rozpuszczone włosy. Pamiętajcie jednak, że wszelkie wskazówki z mojej strony są jedynie sugestiami i to od Was zależy ostateczne podjęcie decyzji odnośnie do tego, jak ma wyglądać Wasza wymarzona plenerowa sesja fotograficzna. Aby czuć się komfortowo, zjedzcie lekki posiłek – zbyt obfite śniadanie może spowodować, że będziecie czuć się ciężko i w związku z tym trudno Wam będzie swobodnie pozować. Na sesję zabierzcie ze sobą kilka przydatnych rzeczy, takich jak butelka wody mineralnej czy chusteczki (w gorący dzień mogą się przydać do wytarcia potu!) i – przede wszystkim – dobry humor! Jeśli obawiacie się, czy w czasie sesji dacie radę wytrzymać w obuwiu, które wybraliście pod kątem zdjęć, warto pomyśleć o zabraniu butów na zmianę. Na sesję składa się nie tylko pozowanie, ale także przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Będziemy próbowali uzyskać jak najciekawsze ujęcia, więc będziemy trochę chodzić. Na czas zmieniania miejsca wykonywania zdjęć możecie zmienić obuwie i poczuć się bardziej komfortowo.

Po ósme – zaufanie do podstawa! Choć może to zabrzmieć kokieteryjnie, naprawdę warto słuchać swojego fotografa, czyli – w tym przypadku – mnie. Od lat interesuje się fotografią i mam za sobą wiele ciekawych realizacji. Nie bójcie się zadawać pytań czy zgłaszać swoich wątpliwości. Postaram się wyjaśnić każdą sprawę i doradzić Wam wtedy, gdy będziecie potrzebować pomocy. Zastanawiacie się nad wyborem niestandardowego miejsca sesji? Czemu nie! Dajcie mi znać, a na pewno razem wymyślimy coś ciekawego, co zapewni wam piękne wspomnienia na lata, które będziecie mogli odświeżać dzięki oglądaniu cudownych zdjęć. W czasie sesji będę Wam podpowiadać, w jaki sposób możecie się ustawić. Postawcie przede wszystkim na naturalność ale pamiętajcie, że nie wszystko w oku aparatu wygląda dobrze. Pomogę Wam wypaść na zdjęciach jak najlepiej.

Dziewiąty punkt – dobre nastawienie do podstawa! Ślub często bywa nazywany najpiękniejszym momentem w życiu. Jeśli chcecie uwiecznić te cudowne chwile, musicie być pozytywnie nastawieni. Nie dajcie się swoim kompleksom! Nawet jeśli uważacie, że na zdjęciach nie wychodzicie najlepiej i być może nie należycie do grona szczęśliwców, którzy są bardzo fotogeniczni, na fotografiach wykonanych przeze mnie będziecie prezentować się naprawdę rewelacyjnie. Szczerze porozmawiajcie o swoich ewentualnych kompleksach. Zrobię wszystko, abyście się ich pozbyli – na zdjęciach wyeksponujemy przede wszystkim te części ciała i ustawienia, które lubicie najbardziej.


Zapraszam do skontaktowania się ze mną! Mam nadzieję, że poczuliście się zachęceni i niebawem zaczniemy współpracę. Nie wahajcie się zadzwonić do mnie (mój numer telefonu znajdziesz na stronie internetowej w zakładce ,,kontakt”, ale na wszelki wypadek podaję go raz jeszcze: 661997609) lub pisać poprzez formularz kontaktowy. Gwarantuję, że na wszystkie próby kontaktu odpowiem jak najszybciej się da i już niedługo spotkamy się na Waszej wymarzonej sesji ślubnej! Nie mogę się doczekać, kiedy Was poznam i będę mieć możliwość współpracy z Wami!
0 wyświetlenia